Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tragjike, u fut në det për të notuar, 17-vjeçari humb jetën nga pickimi i kandilit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

48b6cac930c9c6ef4d71f22d02525684

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, me pasojë vdekjen e një 17-vjeçari.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 17-vjeçari ishte futur në det duke notuar në një plazh të Queensland, kur u pickua nga kandili i detit.

Vdekja e 17-vjeçarit shkaktoi një tronditje të madhe në qytetarët pasi ishte rasti i parë  që është regjistruar që nga viti 2006.

Kandili i detit australian, i quajtur kështu për formën e tij, konsiderohet të jetë kafsha detare më helmuese.

Ajo ka tentakula me gjemba të gjata të cilat janë të mbuluara me xhepa të helmit. Kur injektohet në njerëz ose kafshë, kjo mund të çojë në paralizë, arrest kardiak dhe vdekje.

Autoritetet thanë se djali ishte duke notuar pranë qytetit Bamaga në Cape York edhe pse u mjekua në vendin e ngjarjes përpara se të dërgohej me avion në Spitalin Toënsville, ai ka ndërruar jetë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img