Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
55 %
2.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

TRAGJIKE, treni del nga shinat, 36 persona humbin jetën dhe 70 të tjerë të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tajvan ku 36 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi treni doli nga shinat në një tunel.

Autoritetet bënë të ditur se ekipet e shpëtimit po bëjnë të pamundurën për tu futur në vagonët brenda tunelit.

Sipas informacioneve të publikuara thuhet se në tren ndodheshin 350 persona dhe një numër I madh njerëzish kanë mbetur të bllokuar brenda trenit.

Sipas raporteve të mediave lokale, aksidenti ndodhi kur një automjet mirëmbajtës ra në shinat e trenit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img