Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Tragjike/ Shpërthimi i bombulës në Velipojë, humb jetën edhe Alketa Gjoka, nëna e dy vajzave, djali i vogël në koma

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Thellohet tragjedia e familjes Gjoka në Velipojë. Ka ndërruar jetë ditën e sotme, Alketa Gjoka, nëna e dy vajzave që humbën jetën më herët për shkak të plagëve të marra nga shpërthimi i bombulës së gazit.

Më herët humbën jetën edhe dy vajzat Daniela dhe Klarisa Gjoka, të cilat mbetën të plagosura nga shpërhtimi i bombulës së gazit më 4 korrik në Velipojë. Familja u dërgua për kurim në Itali, por fatkeqësisht nuk ia dolën dot.

I vetmi i mbijetuar nga familja është djali i vogël 11 vjeç, i cili është në koma.  

Për këtë ngjarje të rëndë është arrestuar Petrit Mollja, tregtar gazi, sepse dyshohet se ai i shiti gazin familjes Gjoka në Velipojë. Policia bëri me dije se Mollaj, 46-vjeç, banues në Shkodër, tregtonte gaz në kundërshtim me ligjin, ndërsa një ditë pas ngjarjes në Velipojë, atij iu bllokua aktiviteti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img