Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

TRAGJIKE/ Shembet tribuna e stadiumit, 4 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 4 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur nga ngjarja tragjike e shembjes së tribunave të një stadiumi në Kolumbi. Në një ndeshje me dema, tribuna me dy kate e stadiumit jo shumë modern është shembur duke lënë të vdekur dy gra, një fëmijë dhe një burrë.

Më shumë se 300 tifozë të tjerë janë plagosur, disa prej tyre në gjendje të rëndë. BBC ka publikuar një video me dron, teksa duket një pjesë e tribunës së shembur, me njerëzit që vrapojnë në panik.

albsig

Guvernatori i Tolimas, Jose Orozco ka thënë se sipas emergjencave janë 322 persona që kanë marrë mjekim. Në Kolumbi bëjnë apel për ndalimin e eventeve të tilla të pasigurta, teksa tifozët hyjnë edhe në pistë për të tërhequr vëmendjen e demave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img