Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022
spot_img

TRAGJIKE/ Rritet bilanci, shkon në 250 numri i viktimave nga tërmeti, 150 persona në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rritet numri i viktimave pas tërmetit që goditi Afganistanin gjatë natës. Sipas mediave të huaja mësohet se numri i të vdekurve ka shkuar në 250, ndërsa dhjetëra të tjerë janë plagosur dhe ndodhen në gjendje të rëndë.

Një zyrtar i qeverisë tha për BBC se numri i viktimave fatkeqësisht pritet që të rritet pasi mbi 150 persona kanë marrë plagë të rënda.

albsig

spring

Fotot e shpërndara në mediat sociale tregonin njerëz në barela, rrënoja dhe shtëpi të rrënuara në provincën Paktika.

Kujtojmë se tërmeti që goditi Afganistanin ishte me magnitudë 6.1 ballë në një thellësi prej rreth 51 km, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img