Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

TRAGJIKE/ Rëndohet bilanci i viktimave në Prishtinë, vdes dhe njëri prej të plagosurve, policia zbardh identitetin e tyre (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

322cadbddcca2b797d15f8f5272b0503

Bilanci i të vdekurve në atentatin e ndodhur sot në Prishtinë ka shkuar në dy.

Njëri prej 3 të plagosurve të familjes Rafuna, që u transportua në spital, nuk i ka mbijetuar dot plagëve të marra. Sipas informacioneve nga Kosova ai quhet M.Rafuna, 47 vjeç, i cili ra pre e konfliktit me armë bashkë me babain e tij G.Rafuna, 76 vjeç dhe F.Rafuna 51 vjeç.

Ndërkohë, autoritetet kanë zbardhur më para dhe identitetin e viktimës së parë. Ai quhet Bashkim Mehmeti, i cili nuk i përballoi dot plagët e shkaktuara.

Atentati tronditi mediat dhe publikun teksa një person qëlloi me armë në drejtim të familjes Rafuna. Identiteti i tij ende nuk është zbuluar, ndërkohë që policia ka ngritur postblloqe anembanë Prishtinës.

LEXO MË SHUMË: TRONDITËSE/ Publikohet video-ja e ATENTATIT të sotëm në Prishtinë, ja pse ndodhi masakra (KUJDES! PAMJE TË RËNDA)

Më shumë

spot_img