Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TRAGJIKE/ Pas shpërthimit në katin e parë, shembet e gjithë ndërtesa, 8 të vdekur dhe mbi 20 të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kajro të Egjiptit, ku është shembur një ndërtesë.

Bëhet me dije se deri më tani 8 persona kanë humbur jetën ndërsa 24 janë të plagosur.

Dyshohet se pallati është shembur, pas një shpërthimi që ka pasur në katin e pare të një qumështorje.

Vazhdojnë kërkimet nën rrënoja, dhe nuk dihet ende nëse ka persona të tjerë nën to.

Sakaq, në vendngjarje ka mbërritur guvernatori  Khaled Abdel Aal, i shoqëruar nga forcat e mbrojtjes civile.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img