Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TRAGJIKE/ Nxirret e pajetë 8-vjeçarja, shkon në 21 numri i të vdekurve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

15209ec9a4279128fd61a330f3aead7b

Një 8 vjeçare është gjetur pak më parë e pajetë nën rrënoja në Thumanë.

Ajo rezultonte e zhdukur që prej mëngjesit të sotëm, kur vendi u godit nga tërmeti i fortë.

Sakaq, numri i të vdekurve ka shkuar në 21, ndërsa të plagosur janë rreth 600.

Ndërkohë janë publikuar dhe emrat e disa prej viktimave të nxjerrë nga rrënojat e shtëpive dhe ndërtesave të tjera të shembura:

1-Selvie Lala, 74 vjeçe.

2-Erisa Cara, 25 vjeçe.

3-Arjela Lala, 5 vjeçe.

4-Kristi Reçi, 25 vjeç.

5-Erjola Boshku, 25 vjeçe.

6-Sadik Qato, 80 vjeç.

7-Amelja Lala, 10 vjeç.

8-Sahate Lala, 50 vjeç.

9-Bajram Hajdarmataj.

10-Plator Zeneli, 70 vjeç.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img