Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Tragjike, përmbyset autobusi në mes të autostradës, humbin jetën 15 pasagjerë dhe plagosen 17 të tjerë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një autobus pasagjerësh u përmbys në rrugë mëngjesin e sotëm, duke i shkaktuar vdekjen 15 pasagjerëve, raporton Hurriyet.

Autobusi humbi kontrollin dhe u përmbys në autostradën Balıkesir, ndërsa po shkonte drejt krahinës perëndimore të rrethit Edremit të Balıkesir.

17 pasagjerët e plagosur u dërguan me urgjencë në spitalet aty pranë.

Edhe pse ekipet e shpëtimit dhe të urgjencës mbërritën menjëherë në vendin e rrëzimit, 11 persona vdiqën në vendngjarje.

Në ekzaminimin e parë të bërë në vendin e aksidentit, u përcaktua se autobusi i udhëtarëve hyri në kthesë me një shpejtësi prej 95 kilometrash në orë, ndërsa autoritetet janë duke hetuar shkaqet e aksidentit të rëndë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img