Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tragjike në Rusi, dy persona të armatosur hyjnë në shkollë, vrasin 7 nxënës dhe plagosin dhjetra të tjerë; njëri nga autorët ende brenda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë po ndodh në Rusi, ku në një shkollë në Kazan janë dëgjuar të shtëna armësh.

Mediat e huaja bëjnë me dije se tetë persona kanë humbur jetën, shtatë nxënës dhe një mësues, ndërsa 10 persona kanë mbetur të plagosur.

Nga informacionet parapraket bëhet me dije se dy persona të armatosur kanë hyrë në shkollë dhe kanë qëlluar me breshëri plumbash drejt nxënësve.

“Reuters” raporton se njëri është arrestuar, ndërsa njëri ndodhet ende brenda më shkollë. Ende nuk dihen rrethanat që ka nodhur ngjarja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img