Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tragjike në MotoGP, pas aksidentit në pistë ndahet nga jeta piloti 19 vjeçar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jason Dupasquier është ndarë nga jeta në moshën 19 vjeçare. Piloti zviceran I MotoGP 3 nuk ia doli të mbijetojë pas plagëve të marra në garën e djeshme në Mugello të Italisë.

Ka qenë federata e motorrëve që ka zyrtarizuar lajmin, me 19 vjeçarin që ka trishtuar mbarë botën. Në garë e sipër, Jason fluturoi në ajër pas një përplasje me Jeremy Alcoba dhe Ayumu Sasaki.

Zvicerani nuk I ka mbijetuar plagëve të shkaktuara nga përplasje dhe rrëzimi I fortë në pistë, paçka se u dërgua me urgjencë dhe helikopter në spitalin e Firences.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img