Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Tragjike në Kosovë/ U gjetën të vdekur në banesë, djali autor i vrasjes së prindërve

spot_img

Lajme të ngjashëm

2b7c30edd8107f9d3a754d1b40c92ca8

Mëngjesin e së mërkurës janë gjetur të vdekur një çift në oborrin e shtëpisë së tyre në rrugën ‘Jusuf Gërvalla’, në qytetin e Prizrenit.

 Burrë e grua Suada dhe Durim Hadri janë vrarë me armë zjarri pasi u kthyen nga Suedia për pushime.

Sipas policisë i dyshuar për vrasjen e tyre është djali i tyre A.Hadri, i cili është arratisur nga Kosova, pas vrasjes makabre të prindërve.

“Në orën 10:25 policia rajonale ka deklaruar se në rrugën ‘Jusuf Gërvalla’ në lagjen ‘Ortakoll’ janë dy trupa që dyshohet se janë të pajetë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ekipet e emergjencës po e hetojnë rastin”, ka deklaruar policia.

Në oborrin e shtëpisë, në vendin ku u vranë burri dhe gruaja janë gjetur dy gëzhoja të plumbave dhe një pistoletë, në afërsi të trupave të pajetë të Suada dhe Durim Hadrit. Autori i vrasjes ende nuk është arrestuar nga policia.

Më shumë

spot_img