Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Autoritetet në Kinë: Asnjë i mbijetuar nga avioni i rrëzuar me 132 pasgjerë, ekipet e shpëtimit ende në terren

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ekipet e kërkim shpëtimit nuk kanë gjetur asnjë të mbijetuar deri më tani nga avioni me 132 persona në bord, i cili u rrëzua në Kinën jugore.

Hetuesit thanë se nuk kishin informacion se pse fluturimi i “MU5735” i Kinës Lindore u rrëzua këtë të hënë. Ekipet e shpëtimit janë angazhuar në vendin e rrëzimit të avionit të Boeing 737-800 në provincën Guangxi, por puna e tyre  pengohet nga terreni i vështirë.

Ndërkohë familjet e pasagjerëve dhe ekuipazhit janë duke pritur për lajme në lidhje me të afërmit e tyre.

Autoritetet ende nuk kanë konfirmuar numrin e viktimave apo identitetet e tyre, si dhe shkakun e rënies së avionit. 

“Deri më tani, puna e kërkim-shpëtimit nuk ka gjetur asnjë të mbijetuar. Duke pasur parasysh informacionin e disponueshëm aktualisht, ne ende nuk kemi një vlerësim të qartë të shkakut të rrëzimit”, u tha gazetarëve Zhu Tao, drejtor i zyrës së sigurisë së aviacionit në AAC. 

Më shumë


spot_img
spot_img