Hapësire reklamuese

Rajoni

Shkoi të takonte kolegët në kantier në Itali, shqipatri bie nga sklea e ndërron jetë

Shkruar nga Newsbomb
Shkoi të takonte kolegët në kantier në Itali, shqipatri bie

Një 43-vjeçar shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti në vendin e punës në Itali.

Mësohet se 43-vjeçari shqiptar nga Kosova humbi jetën në ambientet e një kantieri në Olbia të Sardenjës në Itali, ku kishte shkuar për të përshëndetur kolegët pasi vete prej dy muajsh ishte me raport mjekësor.

Siç raportojnë mediat italiane, 43 vjeçari është identifikuar si Baskim Bitiçi. Pai u ngjit në skelë për të përshëndetur kolegun, për shkak se ka pasur lëndime të mëparshme, ka humbur ekulibrin dhe ka rënë nga një lartësi prej dhjetë metrash.

Ende po punohet per zbardhjen e rethanave të ngjarjes pasi nuk është e qartë se si shqiptari është ngjitur në skele dhe më pas rrëzuar për vdekje.

Në vendngjarje ka mbëritur ambulanca , por 43-vjeçari kishte ndërruar jetë në vend.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese