Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tragjike në Gjirokastër, përmbyset zetori, humb jetën i moshuari 

Lajme të ngjashëm

Një i moshuar ka humbur jetën këtë të dielë në rrethana tragjike në fshatin Karjan në Gjirokastër, pas përmbysjes së zetorit.

Sipas policisë, 85-vjeçari F.D ishte duke punuar tokën kur mjeti bujqësor iu përmbys duke e zënë poshtë.

“Në datën 23.10.2022, rreth orës 17:20, në fshatin Karjan, Gjirokastër, shtetasi F. D., rreth 85 vjeç, duke punuar tokën me mjet zetor, mjeti është pëmbysur dhe e ka zënë poshtë shtetasin F. D., i cili për pasojë ka humbur jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e rrethanave të situatës.”, njofton policia.


Më shumë