Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

TRAGJIKE/ Italia shënon REKORD, raportohet numri më i lartë i viktimave të Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, në 24 orë infektohen 23,225 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

e4b191d649d1903e0c0eecd739030465

Italia ka shënuar një numër të lartë të viktimave nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 993 vdekje, 347 prej të cilave në Lombardi.

Po ashtu janë rritur ndjeshëm edhe rastet e reja, pasi në 24 orë janë infektuar 23,225 persona.

Ky është numri më i lartë i vdekjeve dhe të infektuarve që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht karantinës dhe masave të marra nga qeveria italiane, numrat kanë vijuar të jenë të lartë.

Rastet e reja: 23,225  (dje 20,709 )

Rastet e testuara: 166,592  (dje 95,599 )

Tampona (diagnostikues dhe kontrollues): 226.729 (dje 207.143 )

Aktualisht pozitive: 759,982  (dje 761,230 )

Spitaluar: 31.772, -682  (dje  32.454, -357 )

Spitaluar në Kujdesin Intensiv: 3.597, -19  (dje 3.616, -47 )

Rastet totale pozitive: 1,664,829  (dje 1,641,610 )

Të vdekur: 58 038, +993  (dje  57 045 , 684  vdekje të regjistruara në 24 orë)

Totali i Shkarkuar / Shëruar: 846.809  (dje  823,335 )

Më shumë

spot_img