Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

TRAGJIKE/ Ishte nisur nga Gjermania, aksidentohet në Kroaci autobusi me shqiptarë, raportohet për 10 viktima

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slavonski Brod të Kroacisë, ku të paktën 10 persona kanë ndërruar jetë pasi autobusi me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Mediat kosovare raportojnë se autobusi ishte i mbushur me shqiptarë të Kosovës që ishin nisur nga Frankfurti drejt Prishtinës, ndërkohë që sipas hetimeve paraprake, dyshohet se aksidenti ka amrdhur për shkak se shoferin e ka zënë gjumi në timon.

30 persona janë nisur me urgjencë në spital, ndërkohë që disa qytetarë të tjerë raportohet të jenë ende të bllokuar në autobus. Në vendngjarje ndodhet policia dhe ekipi i zjarrfikësve, të cilët po punojnë për nxjerrjen e tyre.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img