Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TRAGJIKE/ Dyshohet se u helmuan nga ushqimi në Shqipëri, vdesin tre pjesëtarë të familjes nga Gjilani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngajrje tragjike ka ndodhur ditën e djeshme, ku raportohet se 3 pjesëtarë të një familje nga Gjilani kanë humbur jetën.

Ata dyshohet se kanë vdekur nga helmimi i ushqimit, të cilin e kanë konsumuar në Shqipëri. Dy prej tyre kanë humbur jetën ditën e djeshme, ndërsa i treti ka ndërruar jetë sot.

Lajmi është konfirmuar edhe nga kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili me anë të një letre publike ka shprehur ngushëllimet për familjen Haliti.

“Me trishtim e mora lajmin për ndarjen nga jeta në mënyrë tragjike të tre anëtarëve të familjes suaj, në Shqipëri, Elfete, Afrim e Ferzinaze Haliti. Kjo tragjedi na ka tronditur të gjithëve dhe apeli im është që të ndriçohet rasti sa më parë nga autoritetet e Republikës së Shqipërisë. Familje e dashur Haliti, ju lus që të bëheni të fortë për ta përballuar këtë tragjedi që na tronditi të gjithë. Zoti ua lehtësoftë dhembjen!”, thuhet në reagimin e Hazirit.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img