Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

TRAGJIKE: Djali, mamaja dhe babai vdesin nga koronavirusi brenda 16 ditëve, gjallë vetëm vajza e familjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

398d7befd40b894280eac01748a2a71e

Një tragjedi e trefishtë ka ndodhur në Florida. Djali, nëna dhe babai i një familjeje kanë vdekur si pasojë e infektimit me coronavirus, brenda 16 ditëve, duke lënë të vetme vetëm e infektuar.

Mario Mayorga 42 vjeç, pati ethe dhe kollë të thatë në mesin e marsit, dhe iu tha nga mjekët që të qendronte në shtëpi. Shëndeti i tij u përkeqësua me shpejtësi, megjithatë, dhe ai u shtrua në spital me simptoma aq të rënda, saqë i duhej të përdorte ventilator, raportoi Nju Jork Post.

Pasi testoi pozitiv, iu bë testi edhe familjes së tij. E ëma, 72 vjeçe, babai po ashtu 72 vjeç dhe motra e tij 45 vjeçe, fillimish dolën negativ, por më vonë u diagnostikuan dhe dolën pozitiv. Prindërit e tij, të cilët duhet të festonin 50-vjetorin e martesës dhe motra u shtruan gjithashtu në spital për shkak të simptomave të tyre.

cifti.jpg

Babi Mario vdiq i pari në 10 Prill i ndjekur nga gruaja e tij Esperanza vetëm nëntë ditë më vonë. Djali i tyre Mario Jr. vdiq të Dielën, duke e lënë të shkatërruar motrën Violeta.

vajza.jpg

Burimi

Më shumë

spot_img