Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

TRAGJIKE, 15-vjeçarja shqiptare humb jetën në një aksident në Kanada, po bënte garë me makina me miqtë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vajzë 15-vjeçare shqiptare humbi jetën të shtunën në mbrëmje në Montreal ndërsa u përpoq t’i vinte në ndihmë një shoferi të dëmtuar, në një garë makinash.

Sipas mediave lokale, Veronika Gashi së bashku me një mikun e saj do të merrnin pjesë në një garë me makina të modifikuara, pasi panë që dy automjete përplaseshin. Në përpjekje për t’i ardhur në ndihmë, makina e vajzave u përplas nga një automjet tjetër garash. Sipas raportit të policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 6.30 pasdite.

E përshkruar si një vajzë studiuese, e cila nuk i pëlqente vërtet pushimet, Veronica mund të ketë qenë në vendin e gabuar në kohën e gabuar.

“Mikja e saj Charbel Saliba mendohet të ketë arritur të tërheqë trupin e Veronica nga automjeti pak para se të digjej”,- tha shoqja e ngushtë e familjes Gashi Isabelle Collin.

“Ajo u largua aq herët për të shkuar në punë të Shtunën në mëngjes sa që unë nuk pata rastin as të them lamtumirë”, thotë motra e saj Laura Gashi.

“Unë dua që ajo të kujtohet si një person i bukur dhe i fortë që dinte të zinte vendin e saj”, shton shoqja e saj 15-vjeçare, Raphawlle Grimard.

wrh
2 5

Më shumë

spot_img
spot_img