Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Tragjedia nga tërmeti, të kapur prej dore qytetarët i luten Zotit në Sheshin ‘Skënderbej’  

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

548c1298f3f472de0a7a13b944e9526d

Ndërkohë që ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka konfirmoi pak më parë emrat e 28 viktimave të shënuara nga tërmeti i fortë me epiqendër në Durrës, të tjerë persona vazhdojnë të ndodhen në rrënoja.

Sakaq, situata në të gjithë Shqipërinë është e rënduar dhe të gjithë qytetarët i kanë shpresat tek Zoti.

Një grup besimtarësh janë mbledhur pasditen e sotme tek Sheshi ‘Skënderbej’ dhe kanë adhuruar Zotin. Më tej, të kapur prej dore ata kanë filluar të luten plot shpresë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img