Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Tragjedia nga tërmetet në Shqipëri, Lleshaj: Mirënjohje punonjësve në terren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me situatën tragjike që ndodhet Shqipëria pas goditjes nga tërmetet.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai shpreh mirënjohje për heroizmin dhe punën në terren të punonjësve të Policisë, të Ushtrisë, Zjarrfikësve, Shërbimit shëndetësor, vullnetarëve e shumë të tjerëve.

Kujtojmë që deri më tani janë shpëtuar nga rrënojat 43 persona, ndërkohë shumë të tjerë nuk janë gjendur ende.

Statusi i plotë:

I vetmi ngushëllim për tragjedinë e sotme është heroizmi i pashoq i punonjësve të Policisë, të Ushtrisë, Zjarrfikseve, Shërbimit shëndetesor, vullnetarëve e shumë të tjerëve.

Mirënjohje pa fund për secilin.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img