Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Tragjedia në Tetovë, Qeveria maqedonase shpall 3 ditë zie në të gjithë vendin në nder të viktimave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një mbledhje urgjente të mbajtur ditën e sotme Qerveria maqedonase ka vendosur që vendi do të jetë në 3 ditë zi për zjarrin që ra mbrëmjen e djeshme në spitalin Covid në Tetovë.

Për pasojë, ndërruan jetë 14 pacientë dhe mbetën të plagosur 12 të tjerë.

Më herët gjatë një mbledhje me Shtabin e Krizës, Këshilli Komunal i Tetovës gjithashtu vendosi tre ditë zi në nder të viktimave të kësaj tragjedie e cila tronditi Maqedoninë.

“I shpreh ngushëllime të sinqerta ndaj gjithë familjeve që kanë humbur të afërmit e tyre në këtë fatkeqësi. Është fatkeqësia më e madhe që ka prekur qytetin tonë. Dëshirojë të ngushëllojë qyutetarët e Tetovës, pasi të gjithë ata janë vëllezërit dhe motrat tanë. Ashtu siç edhe u informuat më parë, Këshilli Komunal i Tetovës mbajti mbledhjen e jashtëzakonshme, ku u shpallën 3 ditë zie”, tha kryekomunarja e Tetovës Teuta Arifi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img