Tragjedia në Sri Lanka, mes viktimave 3 fëmijët e miliarderit të njohur

Publikuar tek: bota, më 10:25 22-04-2019 Tragjedia në Sri Lanka, mes viktimave 3 fëmijët e miliarderit të njohur

Mes viktimave të tragjedisë në Sri Lanka janë edhe tre fëmijët e miliarderit të njohur Anders Holch Povlsen.

Aksioneri me origjinë nga Danimarka, më i madh i firmës së njohur të veshjeve, ASOS, ndodhej së bashku me familjen e tij për pushimet e Pashkëve në Sri Lanka, në momentin kur ndodhi sulmi makabër, i cili deri më tani u ka marrë jetën të paktën 290 personave.

Tre ditë para sulmeve, vajza e Povlsen, Alma ndau një fotografi të familjes të vëllait dhe motrave së saj, duke i quajtur "tre arinj të vegjël", përpara një pishine. Ndërkohë, tre nga katër fëmijët e miliarderit janë konfirmuar të vdekur edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme daneze.

46-vjeçari u rendit në vendin e 252 në listën e miliarderëve të vitit 2019 nga Forbes, i cili raportoi punën e tij neto si $ 7.9bn (£ 6.1bn).

0_Danish-businessman-Anders-Povlsen (1).jpg

sri-lanka-povlsen.jpg

2_PA-35979210.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pëson goditje në zemër, regjisori i famshëm në spital
290 të vdekur e 500 të plagosur, ISIS feston goditjen në Sri Lanka: Vazhdoni bomardimet vetëvrasëse »
Article Logic
Execution time: 0.012154102325439
array(1) { ["section"]=> string(77) "tragjedia-ne-sri-lanka-mes-viktimave-3-femijet-e-miliarderit-te-njohur-161376" }