Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Tragjedia në Mal të Zi, gazetarja rrëfen momentet e tmerrit: Të qara, panik…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ngjarja e rëndë në Cetinje, në Mal të Zi, ku ,betën të vrare 10 persona, mes tyre dhe fëmijë ka tronditur mbarë opinionin publik.

Së fundmi gazetarja e Radio Malit të Zi, Milena Stanojeviç, e cila dje raportoi për tragjedinë ka treguar situatën kaotike me të cilën u përball.

“Situata ishte kaotike, gratë qanin, njerëzit ishin në panik, thoshin se burri ishte i armatosur dhe qëllonte çdo kënd që i dilte përpara”, thotë Milena për TVCG.

Ajo deklaron se u përpoq t’i afrohej vendit të ngjarjes për të parë se çfarë po ndodhte, por policia nuk e lejoi.

Sipas saj fillimisht nuk po kuptohej se çfarë po ndodhte dhe shton se edhe policia ishte e paqartë.

“Nuk ka pasur asnjë informacion zyrtar nga prokuroria dhe policia deri në orët e vona të mbrëmjes së djeshme”, kujtoi Milena.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img