Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Tragjedia në Majemi, zjarrfikësi gjen nën rrënoja trupin e vajzës së tij 7-vjeçare, heq xhaketën dhe mbështjell të voglën e pajetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarrfikës në Miami gjeti trupin e vajzës së tij, ndërsa po kërkonte me ekipin e kërkim shpëtimit nën rrënojat e pallatit 12 katësh, i cili u shemb pak ditë më parë.

Një dëshmitar nga vendngjarja  ka treguar se vajza 7 vjeçe u gjet nën rrënoja mbrëmjen e djeshme, ku babai i saj e mbështolli trupin e së voglës me xhaketën e tij.

Babai i dëshpëruar, vëllai i tij dhe shpëtuesit e tjerë e ndihmuan në nxjerrjen e trupit të vajzës. 

“Zemrat dhe lutjet tona janë me familjet e prekura nga kjo tragjedi e tmerrshme.Ne mund të konfirmojmë që një anëtar i familjes tonë të Departamentit të Zjarrfikësve në Qytetin e Miamit ka humbur vajzën e tij shtatë vjeçare. Ajo u gjet natën e kaluar nga anëtarët e Ekipit tonë të Kërkimit dhe Shpëtimit Urban, Task Force 2 në Florida”, tha Shefi i Shpëtimit në Miami, Joseph Zahralban.

Më shumë

spot_img
spot_img