Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tragjedia në Itali, shkon në 13 numri i viktimave nga rënia e teleferikut, 2 fëmijë në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shkuar në 13 numri i viktimave nga shkëputja e një teleferiku nga rreth 1500 metër lartësi afër Liqenit Maggiore në veri të Italisë.

Në kabinën e teleferikut ishin 15 persona, mes të cilëve edhe dy fëmijë të moshëave 5 dhe 9 vjeç, të cilët ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e Torinos, ku u dërguan me helikopter.

Mediat italiane bëjnë me dije se aksidenti mund të ketë ndodhur për shkak të këputjes së një kavoje, ndërkohë që shkak mund të ketë qenë edhe numri i lartë i personave në kabinë.

Më shumë

spot_img
spot_img