Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Tragjedia në Himarë, Partia e Lirisë në mbështetje të protestës:  T’i tregojmë këtij regjim kriminal se populli shqiptar është Zot i fateve të veta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë tronditi dje vëndin, ku një vajzë 7-vjeçare u përplas pë vdekje nga një skaf më Himarë teksa ishte duke u larë në det me babain e saj.

Qytetarët kanë paralajmëruar protestë në rrjetet sociale. Prrotesta do të mbahet më 4 gusht, ora 19:00 para Ministrisë së Brendshme.  Pjesë e kësaj protestë do të jetë edhe Partia e Lirisë.

“Partia e Lirisë mbështet fuqimisht çdo formë proteste qytetare dhe bashkohet me indinjatën e madhe të gjithë opinionit publik të tronditur nga tragjedia që preku sot familjen Avdia, që humbi vogëlushen 7-vjeçare.

Është koha për t’i treguar këtij regjim kriminal, që varfëron, grabit, dhunon dhe vret fëmijë, se populli shqiptar është Zot i fateve të veta! 🇦🇱” thuhet në një njoftim në rrjetet sociale.

Më shumë


spot_img

spot_img