Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TRAGJEDIA në Genova/ Shkon në 41 numri i të vdekurve, nxirret nga rrënojat një familje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rritet bilanci i viktimave në tragjedinë e Genovas. Mediat italiane raportojnë se sot ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë nga rrënojat makinën ku ndodhej një familje, duke e çuar në 41 numrin e të vdekurve.

Ndërkaq ekipet e shpëtimit vijojnë kërkimet nën rrënoja për të nxjerrë trupat e tjerë. Mësohet se në listën e të zhdukurve janë edhe dy persona të tjerë.

Sot do të bëhet edhe funarali shtetëror për 18 nga 41 viktimat. Italia ka shpallur sot ditë zie kombëtare, ndërsa flamujt e shtetit do të ulen në gjysmë shtizë. Mëoset se në ceremoni do të marrë pjesë edhe Presidenti i vendit Sergio Mattarella.

Ura “Morandi” u shemb mesditën e 14 gushtit duke shënuar tragjedinë më të rëndë të ndodhur ndonjëherë në itali. Sakaq, mes viktimave ishin edhe dy të rinj shqiptarë, Marsjus Djerri dhe Edi Bokrina.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img