Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Tragjedia me vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, sot mbahet protesta para Ministrisë së Brendshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoqëria civile do të zhvillojë sot një protestë para Ministrisë së Brendshme, pas tragjedisë në Himarë ku humbi jetën një vogëlushe 7-vjeçare pasi u përplas nga një mjet lundrues që kryente manovra të rrezikshme në breg të detit.

Protesta do të mbahet në orën 19:00 nën moton “Nuke  vrau varka, por shteti”. Në këtë protestë qytetarët do të kërkojnë dorëheqjen e Bledi Çuçit dhe ministres së Turismit, Mirela Kumbaro.

Ngjarja e rëndë ka tronditur mbarë opinionin publik dhe ka shaktuar reagime të forta nga krerët e opozitës në vend. Mbrëmjen e djeshme në Shëngjin janë mbajtur eedhe homazhë, ku qytetarët kanë hedhur lule në det dhe kanë ndezur qerinj.

Ditën e djeshme Partia e Lirisë deklaroi se mbështet çdo lloj proteste dhe bashkohet me indinjatën e opinionit publik.

Më shumë
spot_img
spot_img