Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Tragjedia me FA në Letoni, ja kush është efektivja që humbi jetën dhe 2 të plagosurit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a1c8ec366bd6c40f48cb5b325feb1004

Shpërthimi i një mine i mori jetën efektives së Forcave të Armatosura si dhe la të plagosur 2 të tjerë në Letoni.

Viktimë mbeti Zarife Hasanaj, 30 vjeç kjo që shihni në këtë foto si dhe u plagosën komandanti i kontigjentit, Major Klodian Tanushi dhe Rreshter Julian Kapaj.

Ngjarjen e rëndë e konfirmoi më herët edhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku.

Efektivë të Forcave të Armatosura ndodheshin në Letoni në kuadër të një misionini të NATO-s.

Ndërkohë një muaj më parë ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka publikoi një video nga misioni i ushtarakëve në Letoni në kuadër të 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Në fillim të videos shfaqet edhe ushtarakja që humbi jetën e cila shprehet se është hera e parë për të që shërben jashtë vendit.

59392666_2325189537806209_7078457535212027904_n.jpg

 

Më shumë

spot_img
spot_img