Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Tragjedia me emigrantët, Boris Johnson: Ndihem i tronditur! Franca duhet të bëjë më shumë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri britanik Boris Johnson i ka kërkuar Francës të shtojë përpjekjet për të frenuar fluksin e emigrantëve që kalojnë Kanalin Anglez, pas tragjedisë së sotme, ku një varkë me emigrantë u përmbys në brigjet franceze, duke shkaktuar 31 viktima.

Johnson tha se incidenti tragjik tregoi se operacionet që janë zhvilluar deri më sot “nuk kanë qenë të mjaftueshme”.

Ai tha se donte të punonte me autoritetet franceze për të “rrënuar” modelin e biznesit të trafikantëve të qenieve njerëzore të cilët “fjalë për fjalë po ia dilnin me vrasje”.

Dua të them vetëm se jam i tronditur dhe thellësisht i pikëlluar nga humbja e jetëve që shoh në Kanalin anglez”, tha kryeministri britanik, duke shprehur ngushëllimet e tij për familjet e viktimave. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img