Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tragjedia greke në një foto

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9946c2f0f790db24f42d2d1e6683476a

Kjo foto tregon situatën dramatike në të cilën ndodhet momentalisht vendi ynë fqinj. Një pensionist është shtrirë në tokë dhe ka shpërthyer në lot pasi nuk është në gjendje të marrë pensionin e tij. Foto është duke bërë xhiron e mediave botërore, ndërsa të moshuarit në Greqi duket se janë më të goditurit nga kriza e gjatë që ka mbërthyer vendin. Qeveria ka mbylluar bankat që prej një jave, ndërsa të moshuarit nuk mund të tërheqin të plotë pensionin e tyre.

Lexo lajmin: Tragjedia greke në një foto

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img