Hapësire reklamuese

Sporti

Tragjedia godet futbollin, vritet me armë lojtari 21-vjeçar

Shkruar nga Newsbomb
Tragjedia godet futbollin, vritet me armë lojtari 21-vjeçar

Sulmuesi i ekipit brazilian të Sao Bernardo, Felipe Diogo u qëllua për vdekje mbrëmjen e së martës, në Ribeirão Preto, në brendësi të São Paulo.

Lojtari ishte 21 vjeç dhe luajti për São Bernardo, ku mori pjesë në fushatat Paulistão dhe Brazilian Series C.

Atleti ishte me pushime në Ribeirão Preto, vendlindja e tij. Sipas dëshmitarëve që raportuan në Policinë Ushtarake, Felipe ishte në Rua Tabatinga, në Jardim Jandaia, Zona Veriore dhe thuhet se është goditur nga rreth dhjetë të shtëna.

Ai u dërgua në njësinë e kujdesit urgjent Simioni, UPA Norte, por nuk i mbijetoi plagëve të marra.

Mjekësia ligjore shkoi në vendin e krimit dhe trupi u dërgua në Institutin Mjekësor Ligjor  të Ribeirão Preto. Nuk dihen ende motivet e vrasjes. Policia Civile po heton rastin.

I zbuluar nga Comercial, Felipe Diogo njihej në bazë si Felipe Favela. Ai kaloi nëpër Cruzeiro, Botafogo-SP dhe Avaí derisa arriti në São Bernardo. Atje, ai ishte i suksesshëm në ekipin U-20 në 2021 dhe fitoi mundësi në ekipin kryesor në 2022.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese