Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TRAGJEDIA e Shqipërisë bën jehonë në Itali, DE BIASI jep mesazhin e rëndësishëm për shqiptarët: Guxim dhe shumë forcë reagimi!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b35e3da80c494c1094799faa4dd71d42

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit Gianni De Biasi shpreh dhimbjen dhe hidhërimin e thellë për vdekjen e 18 personave nga tërmeti ditën e sotme në Shqipëri.

Nëpërmjet një statusi në profilin e tij në ”Facebook”, ish-tekniku kuqezi lutet për kthim të normalitetit të vend. Ai i inkurajon njerëzit të tregohen më të guximshëm dhe më të fortë.

Mesazhi i De Biasit pas rënies së tërmetit 6.4 ballë në Shqipëri:
Con tutto il mio cuore esprimo la mia vicinanza, il mio dolore, per le vittime e per tutta la popolazione colpita dal terremoto in Albania. Spero fortissimamente che si torni al più presto alla normalità, e che ci sia un sostanzioso aiuto alle persone che hanno perso la loro casa! Condoglianze a chi ha perso i propri cari in questa dolorosa esperienza. Coraggio e tanta forza di reazione. Forza Albania!

Me gjithë zemrën time shpreh afërsinë, dhimbjen time, për viktimat dhe për të gjithë popullsinë e goditur nga tërmeti në Shqipëri. Shpresoj shumë që të ktheheni në normalitet sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe se ka një ndihmë thelbësore për njerëzit që kanë humbur shtëpinë e tyre! Ngushëllime për ata që kanë humbur të dashurit në këtë përvojë të dhimbshme. Guxim dhe shumë forcë reagimi. Forca Shqipëri!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img