Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Tragjedi në Vietnam, TAJFUNI ‘Molave’ i merr jetën 19 personave

Lajme të ngjashëm

Tajfoni në Vietnam ka shkaktuar rrëshkitje të dherave, ku si pasojë kanë vdekur 19 persona dhe dhjetrave të tjerë nuk i dihet ende vendndodhja.

Grupet e kërkimit kanë nxjerrë nga balta 19 persona të pajetë dhe ata shprehen se numri mund të vazhdojë të rritet.

Rreth 375 mijë njerëz u detyruan të linin shtëpitë e tyre për shkak sigurie nga goditja e tajfunit.

‘Tajfoni Molave’ është ndër tragjeditë më të mëdha që vendi aziatik ka përjetuar pasi ka ndikuar në jetën e më shumë se 1 milion personave.

Më shumë