Tragjedi në Vietnam, TAJFUNI 'Molave' i merr jetën 19 personave

Publikuar tek: bota, më 18:25 29-10-2020 Tragjedi në Vietnam, TAJFUNI 'Molave' i merr jetën 19 personave

Tajfoni në Vietnam ka shkaktuar rrëshkitje të dherave, ku si pasojë kanë vdekur 19 persona dhe dhjetrave të tjerë nuk i dihet ende vendndodhja.

Grupet e kërkimit kanë nxjerrë nga balta 19 persona të pajetë dhe ata shprehen se numri mund të vazhdojë të rritet.

Rreth 375 mijë njerëz u detyruan të linin shtëpitë e tyre për shkak sigurie nga goditja e tajfunit.

‘Tajfoni Molave’ është ndër tragjeditë më të mëdha që vendi aziatik ka përjetuar pasi ka ndikuar në jetën e më shumë se 1 milion personave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greqia konfirmon mbi 1 mijë raste të reja dhe 12 viktima nga Covid-19, 114 pacientë të intubuar (SHIFRAT)
Ulen kërkesat për shkak të COVID-19, çmimi i naftës pëson ulje drastike »
Article Logic
Execution time: 0.011729001998901
array(1) { ["section"]=> string(67) "tragjedi-ne-vietnam-tajfuni-molave-i-merr-jeten-19-personave-225690" }