Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Tragjedi në Roskovec: Bie shtylla elektrike, ndërrojnë jetë dy punonjësit e OST (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Jagodinë të Roskovecit, ku kanë humbur jetën dy elektriçistë.

Policia bën me dije se punonjësit e OST-së u dëmtuan si pasojë e rrëzimit të një shtylle të tensionit të lartë.

Plagët e shumta kanë rezultuar fatale për punonjësit Gjergj Duka, 50 vjeç, banues në Kuçovë dhe Bashkim Saliasi, 64 vjeç, banues në Mallakastër.

Njoftimi i Policisë:

Sot rreth orës 10:30, në fshatin Jagodinë, Roskovec, te nënstacioni elektrik, ka rënë një shtyllë elektrike e tensionit të lartë, dhe për pasojë janë dëmtuar dy punonjës të elektrikut (OST) të cilët ishin duke punuar.

Si pasojë e dëmtimeve të mara, kanë ndërruar jetë të dy punonjësit, shtetasit Gj. D., 50 vjeç, banues në Kuçovë dhe B. S., 64 vjeç, banues në Mallakastër.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Më shumë