Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Tragjedi në New York, zjarri në pallat i merr jetën 19 personave, mes tyre edhe 9 fëmjë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tragjedi ka ndodhur në Bronx të New York-ut në SHBA, ku një zjarr i madh që r në një ndërtesë banimi i ka marrë jetën 19 personave, 9 prej të cilëve ishin fëmijë.

Kryebashkiaku Eric Adams konfirmoi se janë 63 persona të plagosur, nga të cilët 32 ndodhen ende në spital në gjendje të rëndë për jetën.

“Ky është një moment i tmerrshëm dhe i dhimbshëm për qytetin e Nju Jorkut dhe ndikimi i këtij zjarri do të sjellë vërtet një nivel dhimbjeje dhe dëshpërimi në qytetin tonë,” tha Adams.

 Zjarri filloi në orën 11:00 të mëngjesit në një apartament dhe më pas filloi të përhapej me shpejtësi në të gjithë pallatin. Viktimat u gjetën në çdo kat të ndërtesës, ndërkohë që shefi i zjarrfikësve tha se tragjedia mund të ishte më e rëndë në rast se nuk do të kishin ndërhyrë në kohë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img