Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me emigratë

Publikuar tek: bota, më 23:44 10-06-2017 Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me emigratë

Një tjetë tragjedi ka nddhur orët e vona të datës 10 teksa një gomone më 130 pasagjerë në bord është mbytur.

Nga raportimet e deritanishme, të paktën tetë emigrantë kanë vdekur dhe 50 të tjerë kanë humbur në det, në Libi, pasi janë përpjekur të arratisen me gomone rreth 9 kilometra nga qyteti i Gasr Garabulli në lindje të Tripolit

Sipas një oficeri të marinës në Libi, tetë personat e gjetur ishin pjesë e 120 apo 130 pasagjerëve që mendohet të kenë qenë në gomone. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paralajmërimi: Kriza e Katarit mund të na çojë drejt një lufte të re
Luftonin kundër ISIS, ushtari afgan kthehet kundër dhe vret 3 amerikanë »
Article Logic
Execution time: 0.01305103302002
array(1) { ["section"]=> string(49) "tragjedi-ne-mesdhe-mbytet-anija-me-emigrate-82007" }