Hapësire reklamuese

Bota

Tragjedi në Korenë e Jugut për festën e Halloween, dhjetëra qytetarë humbin jetën nga arresti kardiak

Shkruar nga Newsbomb
Festa e Halloween është kthyer në tragjedi në kryeqytetin e Koresë së Jugut. Mëdiat e huaja bëjnë me dije se një numër njerëzish kanë humbur jetën pas përplasjes në një zonë që ishte mbipopulluar për shkak të kësaj feste. Zyrtarët e urgjencës thanë se dhjetëra njerëz kishin ndërruar jetë për shkak të një arrest kardiak pasi njerëz duke festuar nisën të shtynin njëri-tjetrin. Presidenti i Koresë së Jugut, Yoon Suk-yeol ka thirrur një takim urgjent. Nuk dihet se sa persona kanë humbur jetën dhe sa janë lënduar në këtë incident, por burime jozyrtare bëjnë me dije se bëhet fjalë për 50 persona. >

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese