Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

TRAGJEDI në kanalin mes Francës dhe Britanisë, përmbyset varka që transportonte më shumë se 20 emigrantë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tragjedi ka ndodhur në kanalin mes Francës dhe Anglisë, në brigjet e Loon Palge, pasi një varkë që transportonte 20 emigrantë është përmbysur.

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën, ndërsa 15 persona arritën të shpëtoheshin, 8 prej të cilëve kishin probleme hipotermie dhe 2 të tjerë me zemrën.

Autoritetet aknë nisur që në orët e para të mëngjesit operacionin për të nxjerrë trupat e viktimave, ndërsa shpresojnë të gjejnë të tjerë emigrantë që kanë mbijetuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img