Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Tragjedi në kampin e refugjatëve në Thiva, përfshihet nga flakët ndërtesa, humb jetën një fëmijë 7-vjeç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70cdc400fdb0193a6d5064222b884f04

Një tragjedi ka ndodhur në kampin e refugjatëve në Thiva në Greqi, ku ka shpërthyer zjarri në njërën nga ndërtesat.

Mediat greke bëjnë me dije se ka humbur jetën jetën në mënyrë tragike një fëmijë 7-vjeçar, i cili është nxjerrë i pajetë nga ndërtesa.

Sipas informacioneve të para fëmija i pajetë është i një familje me origjinë nga Siria.

Nuk dihet nëse ka të plagosur të tjerë, dhe as rrethanat që ka përfshirë ndërtesën nga flakët.

Tetë zjarrëfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur vënjen në kontroll të flakëve, ndërsa policia po punon për zbardhjen e rrethanave.

Më shumë

spot_img
spot_img