Tragjedi në Itali, autobusi me nxënës përplaset dhe shpërthen në flakë, humbin jetën 16 persona

Publikuar tek: bota, më 16:46 22-01-2017 Tragjedi në Itali, autobusi me nxënës përplaset dhe shpërthen në flakë, humbin jetën 16 persona

Një aksident tragjik ka ndodhur sot në itali ku një autobus me nxënës nga nga Hungaria ka shpërthyer në flakë dhe për pasojë 16 persona humën jetën dhe 7 të tjerë janë plagosur dhe janë në spital.

Mësuesi Gyrogy Vigah i cili shoqëronte fëmijët ka mundur të shpëtojë jetët e shumë nxënësve por flakët i kanë shkaktuar plagë të rënda fëmijëve të tij të cilët nuk kanë mundur të mbijetojnë.

Mësohet se autobusi u përplas me këmbët e një ure në autostradë në Verona çka është bërë shkak edhe për shpërthimin e flakëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fallxhorja urdhërohet t’i paguajë 1 mld lekë klienteve që i bëri lavazh truri për të prostituar
Theresa May, liderja e parë që do të takohet me Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë »
Article Logic
Execution time: 0.00565505027771
array(1) { ["section"]=> string(99) "tragjedi-ne-itali-autobusi-me-nxenes-perplaset-dhe-shperthen-ne-flake-humbin-jeten-16-persona-66297" }