Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TRAGJEDI në familjen shqiptare, babë e bir humbin jetën brenda 3 ditëve pas infektimit me Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

421a4dc6aa9ad96308fa81fd610484b2

Një tragjedi ka ndodhur në një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës.

Fatkeqësisht, tre ditë pas varrimit të babait, që humbi jetën nga koronavirusi, ka ndërruar jetë edhe djali i tij 29-vjeçar.

Mediat kosovare raportojnë se ai kishte edhe probleme tjera shëndetësore, ndërsa bashkë me të atin kishin rezultuar pozitiv me koronavirus.

Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan, Agim Krasniqi, ka dhënë detaje në lidhje me këtë rast.

“Zyrtarisht ne nuk kemi informacione për viktimat. Por 29-vjeçari ka vdekur dhe është varrosur sot. Ai ka qenë duke u trajtuar, ndërsa para 3 ditëve ka vdekur edhe babai i tij. Edhe ai ishte i infektuar”,- ka thënë drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan, Agim Krasniqi.

Ditën e sotme u raportuan 10 viktima nga koronavirusi dhe 311 raste të reja në 24 orët e fundit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img