Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Tragjedi në Belgjikë/ Babagjyshi infekton 157 persona në një azil pleqsh, 18 të moshuar humbin jetën

spot_img

Lajme të ngjashëm

7caa9904319df2128098252497bde897

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Belgjikë, pasi një person i veshur si Babagjyshi ka shkuar për të surprizuar të moshuarit në një azil.

Por Babagjyshi dhe ndihmësat e tij ishin të infektuar me koronavirus dhe e kanë përhapur atë te 121 të moshuarit dhe 36 punonjësit e azilit.

Për pasojë 18 të moshuar humbën jetën, ndërkohë që disa të tjerë janë të shtruar në spital në gjendje kritike.

Përhapjen e virusit e bëri më të lehtë fakti që asnjë nga të moshuarit nuk mbajti maskë mbrojtëse, ndërsa autoritetet janë vënë në alarm për shkak të numrit të madh të të infektuarve.

Më shumë

spot_img