Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Tragjedi në azil, zjarri i madh shkrumbon ndërtesën dhe i merr jetën 15 të moshuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eecc016c228d3d58877974bec2725772

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kharkiv të Ukrainës, pasi një zjarr i madh pushtoi ndërtesën e një azili të moshuarish.

Deri më tani raportohet se kanë humbur jetën të paktën 15 persona dhe janë lënduar 5 të tjerë. Policia ende nuk ka një shpjegim se si ndodhi e gjitha kjo dhe cili ishte shkaku i zjarrit.

Tragjedia ndodhi në zonën e cila njihet se qendër e luftimeve mes ushtrisë ukrainase dhe separatistëve pro-rusë.

Më shumë

spot_img
spot_img