Trafiku në Tiranë, Iva Tiço: Njerëzit dalin me makinë për të marrë lekët në bankomat

Publikuar tek: aktualitet, më 06:32 20-10-2020 Trafiku në Tiranë, Iva Tiço: Njerëzit dalin me makinë për të marrë lekët në bankomat Gazetarja Iva Tiço

Gazetarja Iva Tiço thotë se “fajin” për trafikun në Tiranë e kanë vetë qytetarët që dalin me makinë vetëm për të tërhequr lekë nga bankomati.

“Trafikun në qytet e bëjnë njerëzit që ndalojnë ku të duan dhe dalin me makinë për çdo gjë. Njerëz që dalin me makinë për të marrë lekë në bankomat dhe e ndërtojnë jetën pa lëvizur dy sekonda na makina. Ne si njerëz duhet të kemi përgjegjësi tona si jetojmë në qytet”, tha gazetarja në emisionin PolitikON.

Më tej, gazetarja shtoi se “Tirana nuk hyn në qytetet që nuk kanë lulishte dhe në qytetet e thata.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mëngjeset të ftohta por orët me diell do rrisin temperaturat, mësoni si do jetë moti për ditët e javës
Kompania që ka inceneratorin e Tiranë e regjistruar në Holandë, u emëruan 6 drejtorë njëherësh bashkë me Klodian Zoton, pas 1 viti dhanë të gjithë dorëheqjen (KONTRATA-REGJISTRAT NË AMSTERDAM) »
Article Logic
Execution time: 0.0096569061279297
array(1) { ["section"]=> string(89) "trafiku-ne-tirane-iva-tico-njerezit-dalin-me-makine-per-te-marre-leket-ne-bankomat-224382" }