Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TRAFIKU i “çmendur” te “Shqiponja”, punimet i ka zvarritur firma e Salillarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4fa5a06d3fc00cfc4d4f0fa8bf8cd80b

Prej disa muajsh shoferët në Tiranë, por edhe ata që vijnë nga rrethet, përballen me makthin e madh të trafikut kaotik te ish-sheshi “Shqiponja”.

Pikërisht aty ku do ndërtohet nënkalimi, punon firma e Pëllumb Salillarit, e që mesa duket i ka zvarritur tej mase punimet që duhet të përfundojnë në fund të muajit shkurt.

Radha e trafikut shkon disa kilometra në këtë nyje, ndërsa rruga e amortizuar apo devijimi i madh që i është bërë trafikut nuk janë gjë tjetër veç kosto e shtuar për qytetarët.

Sa i përket cilësisë së punimeve, kjo mbetet për t’u parë. Pasi vetëm gjatë rreshjeve të ditëve të fundit, dy akset rrugore që u shkatërruan, ajo Çorovodë-Përmet dhe Borsh-Sarandë ishin ndërtuar nga Salillari.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img