Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Trafiku i 613 kg kokainë, caktohet gjyqtarja paraprake e dosjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

e0f30dd557b4a19c1e4cf070bdaad45e

Caktohet gjyqtarja paraprake për dosjen e trafikut të 613 kg kokainë, me të pandehurit Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku.

Nga shorti është caktuar gjyqtarja Miliana Muca, ndërsa seanca paraprake për këtë dosje është vendosur të jetë në datën 7 qershor, në orën 12.00. 

Dosja për 613 kilogram kokainë, që u kap rreth një vit e gjysmë më parë në konteinerin me banane nga Kolumbia, u dërgua për shqyrtim në Gjykatë.

Arbër Çekaj dyshohet se është porositësi i ngarkesës prej 613 kilogram kokainë të pastër që u kap në Maminas gjatë shkarkimit në magazinën e Çekajt.

Ai po hetohet në Gjermani për veprimtarinë e tij atje, si dhe për dyshimet mbi krijimin e aktivitetit kriminal, ndërkohë disa javë më parë, Çekaj kërkoi azil politik në këtë shtet.

 

 

Më shumë

spot_img